ЧОМУ СХОДИ В ПРИВАТНИЙ БУДИНОК ТАКІ ДОРОГІ

Облаштування приватного будинку в порівнянні з багатоквартирним завжди обходиться дорожче. Це відноситься і до закупівлі матеріалів, і до виконання окремих робіт, і підсумкової вартості будівництва. Пов’язана підвищена ціна на всі елементи з тим, що закупівлі не є оптовими (навіть при досить великих обсягах кількість матеріалів все одно менше, ніж для глобальних проектів на 100 … 200 квартир), а роботи різноманітніші і вимагають індивідуального підходу.

Розрахунок витрат на сходи

Замовляючи або купуючи сходи, необхідно враховувати:

  • відповідність їх розмірів і конструкції прийнятим стандартам. Нестандартні вироби завжди обходяться дорожче на 20 … 100%;
  • вибір матеріалів – чим дорожче конструктивні та оздоблювальні матеріали, тим більше доведеться заплатити в цілому;
  • підгонку виробу «на місці» у випадку розбіжності розрахованих габаритів з реальними параметрами споруди;
  • кількість ручної праці, використаної при виготовленні і монтажі виробу.

Так, для типового складального комплекту, так званих «модульних» сходів, витрати будуть мінімальні. Невеликі витрати і при виготовленні конструкції з особисто розпилених і підготовлених дощок. Однак в першому випадку можна забути про оригінальність і унікальність, у другому ж – доведеться дуже уважно поставитися до підготовки і виконання робіт. В іншому випадку сходинки можуть перекоситися, косоури – не стати на місце, а підсумкова висота підйому не буде відповідати міжповерховій відстані.

Дещо спрощує справу використання стандартних «напівфабрикатів», з яких шляхом авторської обробки можна зібрати і надійні, і оригінальні сходи.

Професійна робота

Ставлячи питання про те, чому сходи в приватний будинок такі дорогі, власники житла зазвичай мають на увазі професійно виконану на заводі або в майстерні модель. Градація цін залежить від:

  • використовуваних матеріалів – натуральне цінне дерево обійдеться, безсумнівно, дорожче, ніж стандартна сосна або ДВП;
  • частки ручної праці. Якщо перила або стійки виточені (вирізані) і відполіровані вручну, сходинки також вручну відшліфовані і натерті воском – вартість зростає в рази навіть при відносно дешевому матеріалі;
  • авторського дизайну. Незвичайні і ефектні сходи, придумані особисто господарем будинку, будуть набагато дешевше дуже простої моделі, розробленої іменитим майстром.

Рекомендуємо вам зберегти час і нерви і замовити сходи у професіоналів з “Території сходів”