ВИДИ КОЗИРКІВ ДЛЯ БАЛКОНІВ В ПРИВАТНИХ БУДИНКАХ

У будинках, побудованих за індивідуальними проектами, проблема правильного облаштування балкона більш значима, ніж для балконів в багатоповерхових будівлях. Необхідно врахувати всі нюанси конкретної конструкції, її положення щодо даху будівлі, напрямок вітру і, відповідно, опадів (з якого боку на балкон потраплятимуть дощові краплі або сніжинки). Також обов’язково враховується здатність навантаження фасаду – наскільки важку конструкцію можна використовувати.

Відповідно до цих міркувань козирок балкона вибирається:

  • з бічними елементами або без (закривши частину відкритого простору з боків балкона, можна додатково захистити обстановку і вхід в житло від примх погоди);
  • з більш-менш похилим дахом. Кут нахилу ската і його форма – плоска або вигнута – залежить від регіону проживання, кількості опадів і їх інтенсивності, сили вітру та інших параметрів, в тому числі навантажувальної здатності матеріалу козирка;
  • з одного матеріалу або комбінації. Найчастіше використовують металевий або дерев’яний каркас з настилом з легких покрівельних покриттів – полікарбонату, скла (триплекса або загартованого), листового металу, металочерепиці, звичайної черепиці, ондуліна і так далі.

Види козирків для балконів в приватних будинках також розрізняються за ступенем декоративності – утилітарні, з мінімальним декором або багато прикрашені. При цьому слід враховувати такий фактор, як вага всіх елементів – сувора функціональність зазвичай менше навантажує фасад, ніж ефектний і пишний декор.

Зазвичай вага козирка балкона закладається в розрахунок міцності стін і фундаменту на стадії проектування і будівництва будівлі. Якщо ж обробка виконується в уже існуючій будівлі і спочатку в ньому подібних архітектурних деталей передбачено не було, краще орієнтуватися на мінімальну допустиму вагу. Корисною в цьому випадку буде консультація фахівця, який зможе зробити розрахунок граничного навантаження на стіни і фундамент на додаток до того, який вже є.

Щоб якнайкраще обіграти особливості будівлі та при цьому не створити надлишок декоративних деталей, для приватних будинків зазвичай використовують козирки зігнутої форми з легких матеріалів. Гладка, без рифлення поверхня покрівлі і плавний вигин дозволяє снігу і дощу швидко зісковзувати з навісу, не збільшуючи навантаження на його опорні елементи.

Важливо розуміти: плануючи облаштування козирка для балкона в приватному будинку, необхідно передбачити відведення води з козирка і тих поверхонь, на які буде стікати атмосферна волога.