ЧОМУ ТАК ВАЖЛИВА 3Д МОДЕЛЬ СХОДІВ

Проектування сходів, будь то найпростіша одномаршова модель або складна конструкція з забіжними сходинками і несиметричним поворотом, вимагає обов’язкового розрахунку і складання креслень. При цьому, за рахунок тривимірності об’єкта і досить складної геометрії, оптимальним варіантом представлення даних є 3D модель.

Створення тривимірної моделі

Найпростіші сходи з прямокутними сходинками, прямими маршами і відсутністю декору виконуються досить просто: побудова 3Д моделі сходів можлива на підставі двох, рідше трьох проекцій або за допомогою геометричних примітивів. Використовувати для створення такої моделі можна будь-який креслярський або просто графічний редактор, що допускає постановку розмірів.

Гвинтові сходи, 3Д модель яких має більш складну структуру, вимагає великих навичок в кресленні або тривимірному моделюванні. Приклад такої роботи представлений на ілюстрації.

Незважаючи на повторюваність елементів – балясин, фрагментів перил, сходинок, різьблених опорних стовпів – для їх виконання необхідний навик або використання елементів бібліотеки моделей (зображень). Однак, незважаючи на складність створення, вже побудована тривимірна модель має низку переваг:

  • накладення текстур дозволяє визначити, який матеріал краще буде виглядати в даному дизайні;
  • при наявності проекту житлового приміщення, де будуть встановлені ​​сходи, можна відразу ж підібрати потрібні кольори і переконатися у відповідності розмірів;
  • візуалізуючи проект, користувач бачить, як в дійсності будуть виглядати дерев’яні або металеві сходи на другий поверх в зпроектованому або існуючому інтер’єрі.

Зручність розрахунків

Крім естетичних міркувань, комп’ютерна модель сходів з металу може використовуватися для розрахунків на міцність і підбору стандартних елементів. Таку можливість дає спеціалізоване програмне забезпечення. При комплексному проектуванні моделі окремих конструктивних елементів «збираються» для перевірки відповідності геометрії і розмірів.

Прикладаючи до виконаної моделі металевих сходів в будинок заплановані навантаження (від власної ваги, ваги користувачів, можливих ударних або статичних навантажень іншого роду) можна визначити, чи достатній перетин опорних елементів та чи не потрібне посилення конструкції. Зручна тривимірна модель також для розрахунку можливих вібрацій.

Таким чином, сходи для будинку з металу, запроектовані за допомогою тривимірного комп’ютерного моделювання, будуть точніше відповідати вимогам та очікуванням майбутнього користувача, при цьому істотно заощаджується час на розробку дизайну і розрахунку.