БЕЗПЕЧНІ СХОДИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Дво- і триповерхові приватні будинки, двоповерхові квартири – всі ці варіанти житла не можуть обійтися без сходів. Вони забезпечують сполучення між поверхами, служать прикрасою інтер’єру. Однак наявність в будинку дітей диктує особливі правила облаштування цього конструктивного елемента.

Основні вимоги до безпечних сходів для дитини

Малюки завжди поспішають і рідко дивляться під ноги, тому всі місця їх переміщення повинні відповідати таким основним вимогам:

  • відсутність слизьких поверхонь. Скло, лакована деревина, полірований метал для сходинок в будинку з малюками неприйнятні;
  • гладкі, без травмуючих виступів і гострих деталей елементи конструкції – перила, балясини, деталі огорожі. Такі фрагменти , що легко знімаються (накладки, вставки), які дитина може проковтнути, слід ліквідувати або міцно закріпити;
  • спеціальні дитячі перила – додаткові поручні, що переміщуються, «зростаючі» разом з ростом сина або дочки, допоможуть зробити підйом і спуск більш безпечним;
  • хороша освітленість – оптимальним варіантом можуть стати діодні точкові світильники в підступенку або щаблях, перилах, що вмикаються автоматично. Якщо сходи освітлюються звичайним світильником, його вимикач розташовується в межах доступності дитини.

Якщо діток в будинку багато або будівля використовується як дитячий заклад, безпечні для дітей сходи в будинку можуть бути виконані зі зменшеною висотою сходинок. Для звичайного сімейного житла краще вибрати стандартні розміри, але відмовитися від травмонебезпечних забіжних сходинок і конструкцій «гусячий крок».

Додаткові заходи безпеки

Змінювати конструкцію існуючих сходів при появі в будинку малюка не раціонально. На допомогу приходять тимчасові заходи, спрямовані на зниження ризику переміщення. До таких заходів належать:

  • неслизьке покриття на сходах (килимова доріжка, спеціальні накладки);
  • додаткові поручні;
  • підсвічування з автоматичним включенням (в системі використовуються датчики руху);
  • хвіртка, що не дозволяє дитині потрапити на сходи без дорослих.

В якості хвіртки можна використовувати будь-яку конструкцію, навіть приставлений до сходинок важкий стілець або пуфик. Однак більш зручна спеціальна хвіртка з запором, що кріпиться до огорожі або до сходів. Таким чином будь-які сходи на другий поверх в приватному будинку – безпечні для дітей за умови правильної установки хвіртки і відсутності забудькуватості у дорослих.