Безпечні сходи для дітей

Дво- і триповерхові приватні будинки, двоповерхові квартири – всі ці варіанти житла не можуть обійтися без сходів в будинку. Вони забезпечують сполучення між поверхами, служать прикрасою інтер’єру. Однак наявність в будинку малюків диктує особливі правила влаштування цього конструктивного елемента. Як зробити сходи безпечними для дітей, як закрити сходи від дитини і при цьому зробити їх зручними і стильними?

 

Сходи як джерело небезпеки

Зручні сходи в будинку не завжди є повністю безпечними, особливо, якщо з’явилася дітвора. Згідно зі статистикою, такий вид підйомних елементів входить в топ-10 найпопулярніших джерел травм в маленькому віці. Сюди входять удари, гематоми, розтягнення або навіть переломи.

Діти активно досліджують простір в будинку, обов’язково спробують забратися на верхні поверхи, просунути голову між балясинами або спробують покататися на перилах. Тому хорошим рішенням буде купити огорожу на сходи для дітей або зробити його своїми руками з підручних матеріалів – дерева, піддонів, пластикових панелей або тросів.

 

Основні вимоги до безпечних сходів для дітей

вимоги до безпечних сходів

Малюки завжди поспішають і рідко дивляться під ноги, тому всі місця їх переміщення повинні відповідати таким основним вимогам:

 1. Відсутність слизьких поверхонь. Скло, лакована деревина, полірований метал для сходин в будинку з малюками неприйнятні, необхідно використовувати спеціальне покриття на сходи для дітей;
 2. Гладкі, без травмуючих виступів і гострих деталей елементи конструкції – перила, балясини, деталі огорожі. Легко знімаються фрагменти (накладки, вставки), які можна проковтнути, слід ліквідувати або міцно закріпити, забезпечуючи безпеку дитини вдома на сходах;
 3. Спеціальні дитячі перила – переміщувані додаткові дитячі огорожі для сходів, «зростаючі» разом з ростом сина або дочки, допоможуть зробити підйом і спуск більш безпечними;
 4. Гарна освітленість. Оптимальним варіантом можуть стати діодні точкові світильники в підсходинках або щаблях, перилах, що включаються автоматично. Якщо сходи освітлюються звичайним світильником, його вимикач розташовується в межах доступності;
 5. Кут нахилу. Не більше 35 градусів, якщо в будинку знаходиться малюк;
 6. Висота сходин. Повинна мати середнє значення, відповідне для дитячого кроку, що не викликає бажання переступити або перестрибнути через одну;
 7. Установка балясин. Огородження для сходів від дітей рекомендується встановлювати частіше і щільніше, так, щоб відстань між ними було не більше 11 см;
 8. Регулювання ширини проходу. Повинна дозволяти пройтися двом дорослим, щоб в разі чого вони змогли допомогти малюкові;
 9. Матеріал сходинок. Кращий варіант захисту на сходи від дітей – брашовані сходини. Вони мають щільний рельєф, завдяки чому не ковзають, що не піддають ризику. Для безпеки і екологічності покриваються маслянистою плівкою з натуральним воском;
 10. Декор і кування. Краще уникати в’язі з металу, кованого для декоративних вставок, оскільки удар об такий елемент небезпечний для дорослих, дітвори і навіть тварин.

покриття для сходів

Якщо дітлахів в будинку багато або будівля використовується як дитячий заклад, безпечні для дітей сходи в будинку можуть бути виконані зі зменшеною висотою сходин. Для звичайного сімейного житла краще вибрати стандартні розміри, але відмовитися від травмонебезпечних забіжних сходин і конструкції «гусячий крок» та використовувати перегородки на сходи від дітей.

 

Сходи для будинку для дітей: найбільш безпечні види

безпечні види сходів

Сходи в будинку, безпечні для дітей – цілком реальна конструкція, головне правильно підібрати її вид. Безпека сходів для дітей забезпечується продуманими елементами і додатковими рішеннями в будинку.

Серед найбільш травмонебезпечних підйомних елементів виділяють такі сходи: гвинтові, консольні і з кріпленнями на больцях. У зв’язку з цим, безпечні сходи для дітей в будинку представляють найчастіше одномаршову, пряму конструкцію, де продумано безпечну відстань між балясинами. Вони не повинні мати додаткові елементи або точки з’єднання, а також мають зручний кут установки.

Небезпеку несуть так звані забіжні сходинки. Захист від дітей на сходах необхідний, якщо встановлено три і більше таких сходини. На етапі планування важливо також правильно підібрати тип конструкції. Якщо іншого варіанту, крім гвинтових, немає, варто задуматися над збільшенням кількості градусів, що прямо пропорційно впливає на ширину кроку і робить модель більш зручною для підйому і спуску.

Загородки для дітей на сходи встановлюються, як правило, на одно- і двохмаршові моделі. Огородження для безпеки дітей є ворота, що мають закриті, вузькі проміжки і закриваються за допомогою міцного запору.

 

Додаткові заходи безпеки

заходи безпеки для сходів

Міняти конструкцію при появі в будинку малюка не раціонально. На допомогу приходять тимчасові заходи, спрямовані на зниження ризику переміщення.

До таких заходів належать:

 • нековзке покриття на підйомах (килимова доріжка, спеціальні накладки);
 • додаткові поручні;
 • підсвічування з автоматичним включенням (в системі використовуються датчики руху);
 • бар’єр на сходи, що не дозволяє потрапити кудись без дорослих;
 • профіль з гуми, що встановлюється на куточки, створені з плитки і натурального каменю;
 • фарба на основі гуми, що дозволяє зменшити ковзний ефект і наноситься на поверхню;
 • дитячий поручень (до 60 см), який закріплюється на протилежній стіні.

В якості  воріт безпеки на сходи можна використовувати будь-яку конструкцію, аж до приставленого важкого стільця або пуфика. Однак більш зручна спеціальна решітка на сходи від дітей із замком, що кріпиться до огорожі. Таким чином безпечні сходи на другий поверх в приватному будинку сформуються за умови правильної установки хвіртки і відсутності забудькуватості у дорослих.

Будь-яку конструкцію, незалежно від її типу, можна убезпечити, якщо використовувати сітку на сходи від дітей. Вона натягується на вільному просторі і міцно кріпиться, навіть якщо на підйомах відсутні перила і загородження.

огорожа на сходи

Огорожу для дітей на сходи варто обов’язково встановити, якщо вона має еркерні сходини. Для цього підбираються якісні бар’єри безпеки для дітей з запірними механізмами, додатково можна додати маленький, м’який килимок.

Багатьох батьків також цікавить питання, як закрити відстань між балясинами. Уздовж всієї балюстради можна встановити прозорі, пластикові листи, що будуть служити захистом і легко увійдуть в інтер’єр. Захисні перегородки для дітей підійдуть і в тому випадку, якщо між балясинами різна відстань. Для цього можна використовувати будівельні стяжки й шнури для непомітного кріплення до стійок.

захисна огорожа на сходи

Захист сходів від дітей своїми руками підійде на випадок зовсім обмеженого бюджету. Для цього на початку варто приробити невелику, м’яку тканину, використовуючи її на кріпленнях замість дверцят. Непомітні карабіни міцно і надійно зафіксують тканину, закриваючи доступ до небезпечної зони.

Не забувайте про те, що в кожному будинку необхідні огорожі для дітей. Сходи, вироблені нашими фахівцями, будуть безпечними, комфортними і оптимально впишуться в ваш інтер’єр. Пишіть нам вже зараз для замовлення підйомних рішень!