ПЕРИЛА ВИЗНАЧАЮТЬ ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД СХОДІВ, А ЗНАЧИТЬ, І ІНТЕР’ЄР ПРИМІЩЕННЯ

Перила є невід’ємною частиною сходів. Рідкісні випадки, коли їх можна не використовувати – для цього сходи повинні бути максимально плавними, зручними і неслизькими, але в основному перила потрібні заради безпеки і зручності. Крім цього перила можуть виконувати і естетичну функцію, додаючи родзинку в інтер’єр.

Перила потрібні для всіх видів сходів:

  • Прямі;
  • Маршеві;
  • Поворотні;
  • Вигнуті;
  • Гвинтові;
  • Криволінійні.

Перила бувають декількох видів. Вони класифікуються за матеріалом, техніці кріплення (наприклад, настінні поручні) та іншими критеріями. Найчастіше огорожі сходів роблять з дерева, особливо, якщо сходи дерев’яні. Але буває й таке, що замість балясин роблять ковку, а поручень все одно виконують з дерева. Це потрібно і для краси, і для того, щоб полегшити конструкцію.

Може здатися, що перила – не такі важливі, і не слід приділяти їм пильну увагу. Але ж велике складається з малого, і невдало підібраний дизайн може зіпсувати все враження від решти оздоблення інтер’єру. Якщо ви сумніваєтеся у власних дизайнерських талантах, то скористайтеся підказками-зразками в інтернеті або порадьтеся з професійним дизайнером.

Само собою зрозуміло, що від гарних, але нефункціональних перил толку буде небагато. Вони повинні бути міцними, стійкими, зручними у догляді. За край перил має бути зручно триматися, і вони неодмінно «зобов’язані» витримувати вагу людини, якщо вона спіткнеться і схопиться за них.

У будь-якому випадку перш, ніж встановлювати огорожі і сходи, їх потрібно правильно ошкурити і пофарбувати. Побутує помилкова думка, що фарбувати і сходинки, і перила, і поручні потрібно однаково. Але техніка фарбування значно відрізняється, і справа в тому, що експлуатуватися ці деталі будуть по-різному. Установка поручнів залежить від того, який спосіб кріплення ви вибрали. Якщо огорожі і сходи у вас кріпляться «окремо», тобто, перила настінні, тут все набагато простіше. В інтернеті є безліч статей і відеоматеріалів, в яких детально розповідається і зображується, як варто працювати з перилами.

Бажаємо вам удачі в нелегкій справі оформлення інтер’єру!