Ремонт сходів з бетону

Бетон – матеріал дуже міцний та довговічний, однак і його надійність має межі. Тому ремонт сходів з бетону проводиться не так вже й рідко, особливо якщо конструкція спочатку була виготовлена ​​з не надто якісних матеріалів або з порушеннями технології. У цій статті ми розповімо, як провести ремонт бетонних балясин, сходинок та інших фрагментів підйомних конструкцій.

 

Основні проблеми сходів у будинку з бетону

Якщо конструкція була виконана за правилами – з армуванням згідно з планованим навантаженням, з витримкою цементно-піщаної суміші до проектної міцності – найчастіше проблема полягає у щербинах на поверхні, розкришуванні країв сходинок. Це пов’язано зі збільшеним навантаженням на окремі ділянки, з коливаннями температури та вологості.

проблеми бетонних сходів

Правильно відлита і сформована конструкція може служити кілька десятків років, однак, якщо було порушено технологію процесу і через низку інших причин, вже через два-три роки може знадобитися ремонт сходів у приватному будинку.

Серед найпопулярніших причин ремонтних робіт відзначають такі:

 1. Використання дешевої та неякісної вихідної сировини під час заливання.
 2. Застосування арматури низької якості.
 3. Помилки під час проектування чи розрахунку конструкції.
 4. Цемент, який втратив свої активні властивості з часом.
 5. Неправильний клас, діаметр та розмір арматури.
 6. Відсутність захисного шару, що захищає бетон.
 7. Неякісне проведення ущільнювальних робіт.
 8. Помилковий монтаж готових заводських маршів.

Роботи можуть знадобитися і у випадку, якщо під час експлуатації на покриття вплинули хімічні, агресивні речовини у вигляді фарб, розчинників, очищувачів та інших.

При дії високих або низьких температур відбувається усадка матеріалу, що може вимагати реставрації сходинок бетонних сходів.

В окрему категорію вносять ненавмисні та випадкові механічні пошкодження під час експлуатації, через які властивості поступово губляться.

пошкодження бетонних сходинок

Якщо ж у самому виробі (монолітному чи збірному) виникли глибокі тріщини, з вибоїн стирчить іржава арматура в бетоні – швидше за все, доведеться повністю замінювати чи вкладати чималі кошти в облицювання чи посилення конструкції сходів.

Естетичні проблеми найчастіше вирішуються шляхом облицювання, проте і в цьому випадку знадобиться вирівняти, підсилити та провести ремонт сходинок бетонних та кам’яних сходів – це необхідно для того, щоб облицювання повністю спиралося на міцну та рівну площину та не деформувалося у процесі експлуатації.

 

Послідовність ремонту бетонних сходів

Як і в будь-яких ремонтних роботах, першим етапом є уважний огляд конструкції, виявлення слабких місць. При виявленні тріщин їх розшивають, зміцнюють поперек покладеними в пропили металевими скобами та заповнюють розчином. Краще використовувати суміші для ремонту сходинок, які містять полімери (пластифікатори).

Ремонт бетону, що кришиться, щербин і вибоїн, проводиться з зачисткою країв до відсутності обламуваного матеріалу і так само, як тріщини, заповнюють ремонтним складом. Важливо після накладання таких «латок» ретельно вирівняти поверхню бетонних елементів, особливо якщо планується їх облицювання або оздоблення штукатуркою/фарбуванням.

ремонт бетонних сходів

При підготовці бетонних поверхонь до будь-якої обробки бажано використовувати грунтовки глибокого проникнення – це збільшить поверхневу міцність штучного каменю, запобігає появі пилу та розкришування поверхні. Також обробка ґрунтовкою/праймером покращує зчеплення бетону з обробними покриттями.

Для облицювання декоративними матеріалами при ремонті бетонних сходів (дерево, плитка, ламінат, полімерні або скляні накладки, металеві накладки) на сходинки можна накласти підсилюючі металеві елементи: куточки на краї сходинок, стрижні для посилення кріплення перил та інші.

Щоб перила для бетонних сходів трималися міцніше, а самі сходинки не утворювали щербин та тріщин, необхідно створити армувальний шар за допомогою саморізів, дюбелів та металевого дроту, який встановлюється перед нанесенням ґрунту.

При створенні опалубки необхідно застосовувати дерев’яні дошки або плоскі листи з будь-якого матеріалу, які додатково закріплюються, що перешкоджає «роз’їзду» в різні боки. Надалі опалубка просочується за допомогою звичайної води, що запобігає вбиранню бетону в деревну поверхню.

Ремонт сходів з бетону, як і з натурального дерева, завершують встановленням декоративних деталей, що закривають стики облицювання та/або нанесенням захисного покриття на матеріал.

 

Особливості роботи з ремонту бетонних сходів

Відновлення зведених підйомних конструкцій – просте завдання, з яким можна впоратися самостійно, враховуючи деякі особливості та нюанси.

Ребра сходинок

особливості ремонту бетонних сходинок

Ремонт сходинок з бетону часто потрібний при зношуванні бічної частини ребра, для чого знадобиться потурбуватися створенням опалубки з листового матеріалу, а також наявністю ґрунту з глибоким проникненням.

Порядок робіт буде наступним:

 • На пошкодженій ділянці зробити кілька надрізів за допомогою болгарки;
 • Сколоти в одержаних місцях, збільшуючи глибину пошкодженої ділянки;
 • Засвердлити отвори, вбиваючи дюбелі;
 • Сформувати з дроту армувальну сітку;
 • Двічі нанести ґрунт;
 • Встановити опалубку;
 • Нанести суміш для відновлення за допомогою шпателя;
 • Посипати через кілька годин за допомогою сухого цементу;
 • Нанести ще два шари ґрунту.

Розчин із цементу в цьому випадку можна замінити спеціальними сумішами, стійкими до вологи, або клеєм для плитки.

Кути

реставрація кутів бетонних сходинок

Сходинки для сходів з бетону – елемент, схильний до найбільшого навантаження і, як результат, частіше вимагає відновлення. Особливо це стосується кутових фрагментів, що ушкоджуються при експлуатації під час падіння або переміщення предметів. У тріщину на матеріалі поступово потрапляє волога, що сприяє руйнуванню конструкції зсередини. Як підсумок – буде потрібний ремонт бетонних сходинок сходів, який виконується так:

 • Зачищення ділянки щіткою із жорстким ворсом;
 • Покриття за допомогою ґрунту;
 • Нанесення цементної суміші на локальну, пошкоджену зону;
 • Фіксація за допомогою встановлення опалубки;
 • Вирівнювання наждаком і нанесення додаткового шару грунтовки і клею.

Реставрація сходинок сходів у разі більшого пошкодження може вимагати висвердлювання додаткових отворів для саморізів, протягування дроту для створення арматури та міцної усадки розчину. Подібне робиться і при проведенні реставрації сходів із натурального каменю.

Робота зі сколами та щербинами

Реставрація сходів у будинку, якщо на них утворились сколи та поглиблення, можлива, якщо вони мають глибину від 2,5 см. В іншому випадку сходи для ремонту будуть вважатися непридатними, і знадобиться поглиблювати зони за допомогою будівельного інструменту.

приготування розчину для реставрації бетонних сходинок

Спочатку з пошкоджених ділянок знімається сміття, двічі наноситься глибокий ґрунт. Потім цементний розчин, приготований напередодні, змішується зі стійкою до вологи сумішшю, і укладається на підготовлену область, де вирівнюється кельмою або шпателем.

Отримане покриття посипається сухим цементом, який втирається в розчин, що дозволить зробити його міцнішим та стійкішим до пошкоджень.

Облицювання

Завершальним етапом є оздоблення бетонних сходів. При цьому знадобиться кілька матеріалів залежно від їх типу та бюджету, серед яких може бути дерево, плитка, керамограніт та інші. Вони допоможуть сформувати накладки на бетонні сходинки, захистити поверхню та матеріал від вологи, температури та природного зносу.

облицювання бетонних сходів

Популярністю користується покриття бетонних сходів полімерами, оскільки вони дозволяють не тільки прибрати ефект ковзання, але й підвищити стійкість до механічних пошкоджень та стирання.

Знадобиться і знання, як шпаклювати сходинки, якщо немає необхідності в покупці дерева, плитки або каменю для декорування, і хочеться оформити сходи в простому, мінімалістичному стилі.

А якщо вам потрібна якісна конструкція, яка прослужить довго без пошкоджень – зв’яжіться з нами!