КІМНАТНІ СХОДИ

Що вимагається від сходів в приватному будинку? Безсумнівно, зручність, комфорт пересування, привабливий вигляд … Однак досить велика кількість майбутніх домовласників на перше місце ставлять таку характеристику, як компактність. У невеликих будинках це дійсно важливо, особливо якщо окремого отвору під конструкцію не передбачено і планується робити так звані «кімнатні» сходи.

Сходи в кімнаті – чи зручно це?

Виділяти для сходів окремі отвори стали порівняно пізно. Перші конструкції розташовувалися на несучій стіні приміщень і часто виходили на галерею, що опоясує другий поверх. Саме так влаштовувалися сходи в середньовічних замках.

Сучасне планування зазвичай не передбачає наявність галереї – зручніше згрупувати кімнати навколо сходового майданчика.

Якщо сходинки необхідно розмістити у вітальні / їдальні / бібліотеці або іншій кімнаті загального користування, їх намагаються «притиснути» впритул до однієї зі стін і з користю використовувати простір під ними. Там можна влаштувати вбудовані шафи, стелажі, поставити невеликий столик або диван, розташувати кімнатні рослини або навіть акваріум.

У лаконічних інтер’єрах не обов’язково займати доступний простір, досить зробити сходинки менш масивними або позбавити їх видимих ​​бічних опор. Так сходи сприймаються як оригінальна прикраса стіни.

При бажанні візуально відмежувати сходинки від решти приміщення, успішно застосовуються больця. Продовження елементів, що з’єднують деталі сходів, у вертикальній площині, утворює досить помітну перешкоду. При цьому таке зонування не заважає вільній циркуляції повітря, що не затемнює кімнату.

Зазвичай зонування виконується не тільки огорожею сходів, а й різницею в матеріалах.

Оздоблення «кімнатних» сходів і стіни біля них

Оскільки сходи є частиною спільної кімнати, необхідно обробку «узгоджувати» з базовим інтер’єром приміщення. Можна використовувати однакові матеріали або відтінки, схожі елементи декору.

Важливим елементом оздоблення є додатковий захист стіни поруч зі сходами. При підйомі і спуску майже неминуче виникають торкання, тертя – одяг, частини тіла стикаються зі стіною і можуть пошкоджувати її поверхню. Тому звичайні шпалери або фарбування / штукатурка можуть швидко прийти в непридатність або втратити привабливий вигляд. Бажано облицьовувати стіну більш міцними і стійкими до стирання і механічних пошкоджень матеріалами. Дуже добре виглядають дерево і його імітація, різноманітна плитка, пластикові панелі.