ВОРОТА БЕЗПЕКИ ДЛЯ СХОДІВ. ВИДИ

Воротами безпеки або хвірткою безпеки називається спеціальна захисна конструкція, що закриває вхід на сходи. Ворота можуть бути розташовані тільки з одного боку – внизу або вгорі – або з обох сторін. Зазвичай такий тип огорож використовується в громадських дитячих установах і в приватному житлі, де постійно живуть маленькі діти. «Хвіртка безпеки» дозволяє закрити малюкам доступ на небезпечний для них спуск / підйом.

Різновиди огорожі сходів

Розрізняють декілька видів огорожі, призначеної для забезпечення безпеки дітей:

  • за способом виготовлення – саморобні або промислові;
  • за матеріалом – металеві, пластикові, дерев’яні, текстильні (мотузкові, з тканини, сітки, інших аналогічних матеріалів), комбіновані;
  • по тривалості використання – тимчасові і постійні;
  • по об’єкту, що огороджується – для сходів, кухонного обладнання, будь-якої іншої небезпечної зони;
  • конструктивно – з одного елементу або складові.

Ворота безпеки для дітей найчастіше виготовляються промислово, з нетоксичних і досить міцних матеріалів – дерева з лакофарбовим покриттям, металевого профілю. Зазвичай конструкції прості в установці і можуть адаптуватися під різні розміри і конфігурацію обмежувальної зони. Як елементи кріплення використовуються розпірки, рідше – шурупи або на постійно закріплюються утримувачі іншого типу. Стаціонарне кріплення застосовується в основному в дитячих садах, яслах і інших подібних установах. Для домашнього використання зручніші конструкції тимчасового типу.

Правила установки огорожі для сходів від дітей

Будь-який варіант воріт безпеки монтується з дотриманням основних умов:

  1. ризик потрапляння дитини в потенційно небезпечну зону зведений до мінімуму;
  2. конструкція має достатню міцність і правильну конфігурацію, не може стати причиною травми малюка;
  3. затворний пристрій розташований так, щоб доросла людина могла швидко відкрити «ворота безпеки», але перебуває поза зоною досяжності дитини.

Ще один нюанс: закриваючи вхід на сходи знизу, можна знизити вимоги до жорсткості і міцності конструкції. Але «хвіртка безпеки» у верхній частині спуску або перед потенційно небезпечними об’єктами – кухонною плитою, каміном, вольєром з тваринами – повинна бути максимально надійною.

Вибираючи покупний виріб, слід ознайомитися з сертифікатом безпеки і дозволом на використання задіяних у виробництві матеріалів для дітей. Виготовляючи огорожу самостійно, важливо звертати увагу на якість матеріалів і надійність кріплень.