АНОДОВАНИЙ АЛЮМІНІЙ В СТВОРЕННІ СХОДІВ ДЛЯ ЗАМІСЬКИХ БУДИНКІВ

До огородження сходів і їх опорних елементів пред’являється ряд базових вимог – міцність, здатність переносити значні статичні і динамічні конструкції, невелика вага і привабливий зовнішній вигляд. Всім цим вимогам якнайкраще відповідає анодований алюміній.

На відміну від сплавів на основі заліза, міді і бронзи він має невелику питому вагу, при цьому за рахунок спеціальних добавок в алюмінієві сплави (чистий метал не використовується в побутових цілях) конструкції мають високу міцність і опірність навантаженням. Анодування – поверхнева обробка шляхом окислення поверхні алюмінієвого сплаву в ванні з розчином електроліту – створює щільну плівку на деталях, що захищає їх від атмосферних впливів і механічних пошкоджень. Залежно від того, за якою технологією виконується анодування (склад електроліту, температура анодної ванни) можна отримати більш-менш щільну плівку окислів. Високощільна плівка має приємний золотистий колір, добре захищає метал без додаткової обробки. Більш пухкі шари окислів легко забарвлюються в різні кольори, але вимагають додаткового захисту – наприклад, обробки парою або кип’ятіння.

Анодований алюміній дуже добре поєднується з практично усіма матеріалами, які використовуються для створення сходів. При цьому найбільш ефектно виглядає глянсове або матове покриття на металі з гладкими, однорідними матеріалами сходинок – склом, каменем, металом. Більш традиційна для створення сходів деревина з анодованим алюмінієм поєднується гірше, в основному використовується плівка окислів м’якого золотистого кольору. Дерево при цьому тонується в темні кольори або вибілюється, забарвлюється.

Анодований алюміній в створенні сходів для заміських будинків зазвичай використовується у вигляді легко розбірних конструкцій. Вони являють собою типові деталі – труби різного перерізу, з’єднувальні фрагменти – які скріплюються разом за допомогою різьблення, внатяг, за допомогою термічного монтажу.

Відмінною особливістю алюмінієвих огорож і опорних конструкцій сходів є їх стандартизація. Звичайно, у багатьох випадках деталі виготовляються на замовлення, але зазвичай типових елементів в різних комбінаціях виявляється досить для збірки оригінальних і практичних виробів.