ТОП 3 ВИДИ ДЕРЕВА ДЛЯ СХОДІВ В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ

Основні вимоги до деревини для виготовлення сходів – висока міцність, стійкість до навантажень різного роду і довговічність. Крім експлуатаційних характеристик враховуються також естетичні якості матеріалу.

Порівняння різних порід деревини

Для зручності порівняння дані з різних видів дерева для сходів в приватному будинку оформлені у вигляді таблиці.

Параметр

Стійкість до зовнішніх впливів

Зручність обробки

Довговічність

Декоративність

Вартість

Сосна, ялина

Середня, залежить від обробки

Висока

Середня / низька залежно від обробки і умов експлуатації

Залежно від обробки

Низька

Модрина

Висока

Середня

Висока

Середня

Середня / висока, в залежності від сорту і способу обробки

Дуб

Висока

Низька за рахунок твердості

Ясень

Середня

Середня

Середня

Бук

Середня

Середня

Клен

Середня

Висока

Висока

Вишня

Середня

Значні ціни на дуб пов’язані зі складністю його обробки, на клен і вишню – через їхню високу декоративність і відносну рідкість. Для вишні грає роль також мала товщина стовбура, тому широкі дошки для сходинок з вишні зустрічаються рідко.

У таблиці не розглянуті цінні та екзотичні сорти деревини (олива, тик, венге, махагон, палісандр, самшит), оскільки з них виготовляють тільки дуже дорогі і такі, що не відносяться до масового продукту сходи.

Що ж вибрати?

Порівнюючи види дерева для сходів в приватному будинку, багато власників житла губляться – на чому ж зупинити вибір? Для більшої визначеності варто розглянути такі фактори.

Як активно будуть використовуватися сходи? Якщо дуже інтенсивно, слід зупинити увагу на твердих і міцних породах дерева – дубі, ясені, модрині.

Яким буде максимальне навантаження на сходини? При вазі користувачів понад 100 кг також більше підійде тверда деревина.

Наскільки декоративними бажано зробити сходи? Якщо максимум уваги буде приділено різьбленню і фігурним елементам, краще вибрати дуб або бук, вони мають слабо виражену текстуру. Для гладких полірованих елементів ідеально підійдуть вишня або клен, тонований ясен.

Які обмеження по бюджету? Якщо їх немає, вибір краще зробити на користь модрини, дуба, клена або вишні. При деякій економії вибирають ясен або бук. Найдешевший варіант – сосна.

Відповівши на перераховані питання, будь-який потенційний замовник сходів може скласти особистий список найбільш бажаних і відповідних порід дерева для виготовлення сходів.