СХОДИ ДЛЯ ОФІСУ

Проектуючи сходи для громадського приміщення – офісної будівлі, торгового чи розважального центру – конструктори в першу чергу дбають про підвищену міцність і здатність виробу витримувати навантаження.

Надійність, довговічність, здатність протистояти динамічним впливам – ось головні критерії при розрахунку сходів для офісу.

Варіанти конструкції

Компактні моделі – гвинтові зі зменшеною шириною, поворотні з забіжними сходинками – використовуються в громадських будівлях тільки при невеликій прохідності. Для комфортного і безпечного використання підйому / спуску прийнята така ширина сходинок, при якій переміщатися по сходах можуть одночасно не менше двох осіб. Обов’язковими вважаються надійні перила і огорожі, протиковзкі накладки на сходинки.

З урахуванням того, що офісними сходами користується велика кількість різних людей, що мають різні фізичні параметри, типові розміри конструкції намагаються усереднити. На допомогу проектувальникам приходять розроблені на підставі статистичних даних стандарти.

Кут нахилу спуску / підйому приймається в межах 25 … 25 градусів до горизонталі, ширина сходинок прольоту – не менше 1 м, висота – не менше 2,2 м. Допустима висота сходинок для комфортного переміщення повинна бути 16 … 17 см, а ширина сходинок – 25 … 30 см. Ці дані зберігаються незалежно від складу робочого колективу і можуть бути змінені тільки при сильних відмінностях в зростанні і габаритах співробітників офісу. Наприклад, при наявності в складі постійних користувачів інвалідів, які переміщуються за допомогою протезів або інвалідних колясок, обов’язково передбачаються ліфти або – при невеликій висоті підйому – пологі пандуси.

Дизайн сходів для офісу

Особливістю оформлення всіх елементів офісного простору вважається стриманість дизайну, відсутність деталей, котрі приваблюють увагу, нейтральна колірна гамма. Сучасні тенденції планування, пов’язані з розробкою психологічно комфортної для роботи обстановки, вимагають також включення релаксуючих і заспокійливих фрагментів. До них відносяться зелені куточки і стіни, теплі відтінки стін і окремих деталей декору.

В інтер’єр громадських будівель вдало вписуються дерев’яні (або такі, що імітують натуральне дерево) накладки на щаблі й поруччя, облицювальні панелі на стінах. Додаткову розрядку в складній робочій атмосфері забезпечують «кольорові плями» яскравої обробки і елементів декору.