Чим покрити сходинки сходів в будинку

Оздоблення металевих та бетонних сходів – обов’язкова частина їх виготовлення, оскільки в домашньому інтер’єрі «голі» бетонні або металеві сходи рідко виглядають доречно. Залишається тільки вибрати варіант обробки та підходящий для нього матеріал. У цій статті ми розповімо, чим покрити сходові сходинки в будинку і для чого це потрібно.

 

Навіщо потрібно покривати сходинки сходів

Сходинки для сходів у будинку – функціональний елемент підйомної конструкції, що забезпечує зручність, швидкість та безпеку пересування. Залежно від матеріалу і типу самих сходів, сходинки можуть бути оброблені по-різному, через що виникає потреба в їх оздобленні.

чим покрити сходові сходинки в домі

Найчастіше за цим звертаються власники бетонних та залізних моделей, щоб захистити їх таким чином від надмірної вологи, усунути холодність вихідного покриття, забезпечити додаткову ізоляцію від шуму. Дерев’яні накладки на бетонні сходини можуть кардинально змінити зовнішній вигляд конструкції та допоможуть зробити її прикрасою інтер’єру.

Варіанти з дерева також вимагають облицювання для збереження вихідних властивостей породи, що використовується, щоб уникнути її розширення, потертостей, подряпин і не тільки. А ще, якщо в будинку є діти або особи похилого віку, накладки можуть бути використані для захисту від падінь і ковзання, неакуратності в процесі експлуатації.

 

Чим обшити сходи в будинку: як обрати матеріал

вибір матеріалу для обшивки сходинок

Якщо ви ставите питання, чим обробити сходинки сходів, необхідно враховувати кілька важливих нюансів, серед яких – місце розташування конструкції, її тип, вихідний матеріал і не тільки.

Вибираючи матеріал для обробки, зверніть увагу на:

  1. Стійкість і практичність: сировина для обробки повинна бути стійкою і довговічною, а ще безпечною, щоб уникнути ковзання. У багатьох випадках безпечніше покрити сходи ковроліном, ніж використовувати накладки з дерева і не тільки.
  2. Гармонійність: облицювальна основа повинна гармонійно поєднуватися з покриттям для підлоги не тільки на першому, але і на другому поверсі як своїм кольором, так і текстурою, особливостями.
  3. Тип сходів: в залежності від маршової геометрії відрізняються і можливості, чим покрити бетонні сходинки та інші їх варіанти. Класичні моделі можуть використовувати будь-які варіанти, у той час як на гвинтових і поворотних використовувати плитку або камінь буде важко через необхідність їх підрізування.
  4. Мешканці: ще один аспект – це вік мешканців у приміщенні. За наявності людей похилого віку або дітей, слід вибирати більш теплі та стійкі, часто м’які матеріали для сходинок в будинку, які допоможуть уникнути травм при падінні або необережному спуску.

Важливим аспектом при виборі, чим покрити бетонні сходи в будинку, є і шумоізоляція. Якщо виріб знаходиться в безпосередній близькості до дитячої або спальної зони, важливо, щоб оздоблення для сходів не було шумним і не заважало комфортному сну.

 

Види матеріалів для покриття сходинок у будинку

Існує безліч варіантів, чим покрити сходи, серед яких може бути як натуральне дерево, так і його замінники, а ще камінь, фарба та інші.

Дерево

накладки з дерева на сходові сходинки

Натуральна деревина – один із найкращих варіантів для оформлення сходинок для сходів. Вона привабливо виглядає (при правильній обробці), легко переносить експлуатаційні навантаження, не вимагає надто великих витрат на придбання та підтримання належного вигляду. При цьому матеріал можна без проблем обробити в домашніх умовах за наявності мінімальних навичок поводження з інструментами.

Лінолеум та ламінат

Серед двох відносно недорогих та функціональних варіантів необхідно відзначити ламінат та лінолеум. Якщо накладки на сходові сходинки з дерева коштують занадто багато, найчастіше вибирають саме лінолеум через його економічну ціну та еластичність. Легкість облицювання полягає у можливості постелити його на сходинки та закріпити за допомогою планів та куточків з металу, або використовуючи невеликі цвяхи. Серед переваг варто відзначити гладкість та простоту під час прибирання.

Сходи, обшиті ламінатом, будуть більш стійкими і візуально привабливими. Такий вид обробки підходить, якщо в будинку є конструкція з натурального дерева. Якщо в будинку встановлена ​​модель на каркасі, попередньо рекомендують обшити її за допомогою ОСБ або фанери. Щоб деталі служили довше, вибирати необхідно вологостійкий та зносостійкий клас – від 31 і вище.

обшивка сходинок ламінатом та МДФ

Для установки використовуються цілісні або обрізні планки, а кути, що виступають, доповнюються спеціальними накладками, порожками або панелями.

МДФ

Багато власників приватних двоповерхових будинків і дворівневих квартир, питаючи, чим покрити сходи в будинку, воліють обробляти сходинки замінниками натуральної деревини – ламінатом, МДФ. Деталі з МДФ випускаються у великій різноманітності кольорів та текстур, мають вже готову до укладання форму, найчастіше із заокругленням на передньому краї.

Вони також не обов’язково матимуть структуру дерева: вони можуть імітувати будь-які покриття або просто одноманітну, однотонну текстуру.

Плитка

обшивка сходинок каменем

Металеві сходинки для сходів, особливо, якщо вони розташовуються на вулиці, обшиваються за допомогою плитки або керамограніту. Обидва ці варіанти відомі своєю довговічністю та надійністю, а також стійкістю до вологи та коливань температур. Підібрати можна і кахель, який дозволить знизити рівень ковзання за допомогою характерного рельєфу чи тиснення.

Часто застосовують клінкерну плитку або фрагменти керамограніту, які можуть бути простими в установці, якщо їх габарити відповідають розмірним характеристикам сходинок. В іншому випадку потрібно виконати бетонну стяжку та обрізку плитки.

Камінь

У житлових приміщеннях, де застосовується варіант із бетону чи металу, є можливість використовувати облицювання з натурального каменю – граніту, мармуру, базальту та інших. Якщо необхідно створити накладки на сходинках дерев’яних сходів – краще вибирати штучний камінь, що має меншу вагу.

Крім естетичності зовнішнього вигляду, слід зазначити і кілька недоліків. Камінь – холодний, дорогий та слизький матеріал, а також має низький рівень шумоізоляції.

Фарба

покриття сходинок фарбою

Фарбування фарбами є скоріше декоративним покриттям, ніж захисним, а тому застосовується часто на поверхнях з дерева. Залізні сходинки можуть бути пофарбовані порошковими фарбами, як і їх бетонні варіанти.

Для дерева краще вибирати фарбу на основі емалі або морилку, які мають водовідштовхувальні властивості. Для металу підійдуть будь-які інші види декоративного покриття, що допоможуть захистити його від іржі та корозії.

Накладки безпеки

Крім декоративних елементів, що збільшують привабливість домашньої конструкції, використовують також деталі підвищення безпеки переміщення.

Замислюючись, чим покрити сходинки бетонних сходів у будинку, де є маленькі діти, літні чи хворі люди, тварини, варто звернути увагу на рифлені або перфоровані накладки з алюмінію та пружних полімерів. Вони кріпляться до сходинок за допомогою спеціальних тримачів або на клей, забезпечують відсутність ковзання та надійну опору для ніг.

накладки на сходинки з ковроліну

Також не варто забувати про традиційний варіант – килимові доріжки та окремі накладки з ковроліну на сходинки. Накладки на сходові сходинки з ковроліну так само, як і гумові вироби, роблять підйом і спуск більш безпечними, але при цьому забезпечують високий рівень естетики.

Для виробів на ганку, веранді, терасі використовують не накладки з ковроліну на сходинки, а спеціальні матеріали підвищеної стійкості з високим густим «ворсом» з жорстких полімерних щетинок. Аналогічні вироби можна використовувати і на внутрішньобудинкових сходинках у тих випадках, коли антиковзних властивостей ковроліну виявляється недостатньо.

А якщо вам потрібна консультація, як вибрати сходинки для сходів та обробку для них – зв’яжіться з нами прямо зараз!