Огорожа для сходів від дітей

Будь-який предмет в будинку або квартирі можна вважати потенційною небезпекою для дітлахів. Але найчастіше малюки травмуються на сходах. При цьому падіння зі сходів – не єдина причина ударів і переломів для маленьких поспішайок. Часто проблему створює неправильно організоване огорожу конструкції. Як організувати огородження для сходів від дітей своїми руками, які бувають бар’єри на сходи і як закрити сходи від дітей?

 

Необхідність огорожі для сходів від дітей

огорожа для сходів від дітей

В першу чергу така деталь, як загородження, використовується для забезпечення безпеки як маленьких, так і дорослих мешканців будинку. Різні типи таких конструкцій роблять підйом і спуск безпечним, а саму споруду – стійкою і міцною.

Дітлахам завжди цікаві нові місця, а сходинки і різьблені стовпчики відразу викличуть бажання до них дістатися. Уникнути застрявання між балясинами, падіння з великої висоти або ковзання по сходах допоможуть так звані бар’єрні споруди, що перешкоджають попаданню наверх без нагляду дорослих.

 

Варіанти захисту від дітей на сходи

варіанти огорож на сходи

Існує кілька варіантів, якими можна закрити сходи від дитини:

 • фіксовані: одностулкова дверцята на сходи від дітей, що вмонтовується безпосередньо в отвір. Обладнана фільонками, тонкими і вузькими планками, а також замком для закривання;
 • розкладні: включає в себе панелі, розділені на окремі планки, що є чимось на зразок гармошки. Можуть бути використані в отворі або як ігровий манеж;
 • розсувні: оригінальні варіанти, найбільш зручні, оскільки можуть бути підігнані по ширині і ступеню закриття під будь-який отвір;
 • сітки: оптимальний і найпростіший варіант перекриття маршів і просторів між балясинами, підійде навіть найпростіша мотузка з міцного полімеру або будівельний канат.

Крім зазначених варіантів, як закрити сходи на другий поверх від дитини, існують ще й цільні екрани з пластика або триплекса, решітки та інші вироби. З метою економії допускається використання старих дверей від манежу або бортиків від ліжечка.

 

Методи захисту

безпечні сходи для дітей

Зробити правильну огорожу від дітей на сходи легко, якщо модель тільки проектується або монтується. В цьому випадку нескладно додати додаткові поручні на більш низькому рівні, внести зміни в висоту сходин або конструкцію моделі в цілому. Якщо конструкцію  вже побудовано і змінити її неможливо, можна тимчасово використовувати різні прийоми, що підвищують безпеку сходів для маленьких мешканців:

 • за допомогою щитів або будь-якого підручного матеріалу виконати суцільну огорожу для дитини на щаблях. Якщо це неможливо, слід додати деталі так, щоб малюк не міг просунути голову між деталями або встановити сітку;
 • видалити з перил і їх опор декоративні елементи, які є потенційною небезпекою для малюка – гострі виступи, шипи, ріжучі кромки. Для кованих перил можна використовувати обмотку м’яким матеріалом;
 • скляні панелі, навіть якщо вони виконані з загартованих пластин або триплекса, додатково захистити від ударів і пошкоджень. Для цих цілей використовують спеціальну плівку, текстиль з наповнювачем, щити з пружного матеріалу.

При необхідності можна купити огорожу для сходів від дітей – гратчасту або суцільну конструкцію, що перегороджують малюкові доступ на сходини. Наприклад, ворота безпеки на сходи, двері на сходи від дітей або ж інші варіанти.

 

Дитячі ворота безпеки

огорожа для сходів

Бар’єри поділяються на підвиди залежно від своєї мобільності. Бувають базові, стаціонарні, що монтуються на одному просторі і кріпляться до стін. Більш мобільні і універсальні мають можливість підгонки по висоті і ширині, можуть переноситися з місця на місце.

Серед головних параметрів, на які варто звернути увагу, можна виділити наступні:

 1. Екологічність матеріалу;
 2. Міцна, не хитка конструкція;
 3. Надійний, легкий в експлуатації замок;
 4. Легкість в переустановленні та перенесенні на інше місце;
 5. Якісне покриття, що не викликає алергію.

Прості та ефективні огорожі для сходів від дітей з часто поставлених прутків або дерев’яних брусків дозволяють закрити прохід або спуск (підйом), не вносячи серйозних змін в конструктивні елементи приміщення або сходового маршу. Кріплення бар’єрів безпеки для дітей зазвичай виконуються у вигляді простих вузлів, що монтуються до стіни, підлоги або сходових стійок за допомогою саморізів або вроспір. Якісні вироби мають можливість регулювання за місцем, за допомогою розсувних елементів. Це дає можливість встановити обмежувач для сходів від дітей, що відрізняється по ширині від стандартного або успішно адаптувати хвіртку на сходи до габаритів коридору.

Затвори на різних моделях мають різну систему – від найпростіших засувок, розташованих вище зростання дітлахів, до досить складних механізмів. Саморобні пристрої часто замикаються за допомогою звичайного гачка. Незалежно від типу запору важливо передбачити можливість повного блокування бар’єру для дітей і при цьому досить швидкого і легкого їх відкривання.

Найбільш комфортним типом кріплення вважається розпір. Завдяки цьому ремонт і цілісність покриття стін не порушується, проте надійність такого методу значно знижена. Більш надійний варіант – пристрелити кріплення на саморізи безпосередньо в область стіни.

ворота безпеки на сходи

Для більшої надійності загородження повинно мати не менше двох-трьох фіксуючих елементів. При цьому малюк не повинен до них дотягуватися, проте вони повинні бути доступні для відкривання дорослою людиною.

Висота конструкції повинна бути вище зросту дітвори. Краще, коли бар’єр вище, оскільки малята ростуть швидко, а значить він допоможе перекрити доступ до проходу на тривалий час. Планки в полотні повинні розташовуватися максимально щільно, відстань між ними не повинна перевищувати 10 см.

 

Вибір матеріалу і конструкції перегородки для сходів від дітей

перегородка для сходів від дітей

Як правило, обмежувач на сходи від дітей створюється з таких матеріалів:

 1. Дерево: екологічний, доступний за ціною, легко вписується в інтер’єр. Захист на сходи з дерева вимагає додаткового покриття, але простий в монтажі та догляді;
 2. Пластик: не гниє, не схильний до бактеріального впливу, легко миється і очищається. Легкий по вазі і також легко встановлюється;
 3. Метал: найбільш надійний матеріал для виробництва загороджень, не старіючий згодом і витримує максимальні навантаження.

Для того, щоб поліпшити якість і міцність бар’єру, захист на сходи від дітей може бути вироблений з комбінованого матеріалу – дерево + метал,  або пластик + метал.

 

Захист сходів від дітей своїми руками

огорожа для сходів від дітей своїми руками

Переймаючись питанням, як зробити ворота безпеки на сходи своїми руками, потрібно запастися необхідним інструментом і витратними матеріалами.

Далі потрібно слідувати інструкції:

 1. Ширину прорізу проміряти за допомогою метра або рулетки, визначитися з висотою бар’єру безпеки для дітей;
 2. Зібрати все необхідне: дерев’яний брус до 4 см, прути до 2 см, фурнітуру (петлі і замки), саморізи, лак;
 3. Перевірити інструменти: пилу і дриль;
 4. Брус розділити на необхідні частини, заздалегідь виміряних метром;
 5. Відшліфувати наждачним папером, усуваючи нерівності і зачіпки;
 6. Вертикальні, тонкі бруси просвердлити, створюючи отвори до 0,5 см;
 7. Прути вмочити в клейову основу, вставляючи їх в поперечні планки;
 8. Зібрати грати, щільно прикрутити саморізами;
 9. На одну сторону вкрутити замок, на іншу – завіс;
 10. Пристрелити петлі і повісити на сходовий проріз;
 11. Пройтися лаком, покриваючи фінішним, захисним шаром.

Для додаткового захисту огорожі для малюків можна прикрити гумовим профілем, а гострі кути – накладками.

Якщо вам потрібно купити ворота на сходи від дітей або спроектувати конструкцію так, щоб вона спочатку була безпечною – зв’яжіться з нашими фахівцями!