ЧОМУ СХОДИ В ПРИВАТНИЙ БУДИНОК ТАКІ ДОРОГІ

Індивідуальність виконання будь-яких виробів збільшує витрати, причому чим більше нетипових операцій використовується, тим вище кінцева ціна. Підгонка за місцем, виготовлення нестандартних розмірів сходинок і поручнів, стійок і балясин – відмінна риса сходів за індивідуальним проектом. Саме тому питання «чому сходи в приватний будинок такі дорогі?» є швидше риторичним.

Як розраховується вартість

Ціна сходів складається з:

  • витрат на розробку дизайну і розрахунок конструкції. При цьому операції можуть об’єднуватися або виконуватися окремо, якщо дизайн створюється однією людиною, а розрахунки і подальше виготовлення покладено на іншого. Приклад – покупка оригінального ескіз-дизайну у відомого автора, розрахунок і виробництво виробу приватною компанією або майстром;
  • вартості матеріалів. Нестандартні конструктивні та дизайнерські рішення можуть зажадати використання більш дорогих матеріалів, нестандартних розмірів елементів заводського виробництва;
  • оплати роботи монтажників. Навіть якщо сходи виготовляються після ретельних вимірів і розрахунків, сконструйовані під конкретний приватний будинок, можлива підгонка деталей «за місцем».

Таким чином, в порівнянні з типовими виробами – наприклад, модульними сходами – ціна моделі може збільшитися на 50 … 1000%.

Можливі шляхи економії

Скоротити витрати на виготовлення сходів в приватний будинок можна шляхом самостійного монтажу готового виробу після його часткової адаптації. Найбільш практичні в сенсі простоти «підгонки» є модульні сходи – змінюючи кількість модулів, можна без проблем скорегувати висоту підйому / спуску. При цьому допустимо використовувати як гвинтові, так і маршові конструкції з забіжними сходинками або сходовими майданчиками. Виробники модульних виробів випускають моделі різних типорозмірів, розраховані на приблизну відповідність різним міжповерховим відстаням, висоті і ширині сходового отвору.

Інший шлях економії – ретельний розрахунок конструкції будівлі до початку будівництва. При цьому порівняно просто, трохи змінюючи параметри будови, «вписати» в котедж типові сходи. Це не виключає необхідності невеликої підгонки на етапі монтажу, але дозволяє обійтися без індивідуальної розробки і прорахунку конструкції.