Лазерне гравіювання візерунка на гранітних сходах

Граніт – сам по собі матеріал красивий і благородний, додаткова прикраса йому майже ніколи не потрібна. Проте деякі сорти каменю мають слабо виражену текстуру, практично однорідні за кольором. Тому на виробах з такого граніту іноді виконують гравіювання – візерунок, виконаний механічною або лазерною обробкою, що складається з окремих ліній і точок, трохи заглиблених в поверхню матеріалу.

Лазерне гравіювання виконується до або після полірування каменю. Особливість маніпуляції в тому, що промінь лазера на поверхні, що відбиває, спрацьовує некоректно, тому бажано виконувати гравірування на матовій поверхні. Таким чином, деталі «під гравіювання» остаточно полірують із застосуванням спеціальних паст і верстатів вже після створення візерунка.

Виділяють декілька видів гравіювання візерунка на гранітних сходах:

  • по характеру малюнка – рослинні, геометричні, фантазійні, фотореалістичні;
  • з різною глибиною – від десятих часток міліметра до двох-трьох міліметрів;
  • з різною технікою виконання. Нижче представлені зразки, на яких (зверху вниз) показані техніки заглиблення тільки елементів орнаменту, тільки фону «в рамку», малюнка з малим заглибленням і рельєфною поверхнею, фону по контуру малюнка.

Також виділяють більш-менш велику зернистість гравіювання – одна «точка» після впливу лазера може мати розмір 0,01 … 1 мм.

Завдяки тому, що лазерне гравіювання виконується за допомогою підключення до спеціальних керуючим програмами через комп’ютерну техніку, точність орнаменту і його якість можуть бути як завгодно високі. Єдине обмеження – роздільна здатність лазера.

На сходах лазерне гравіювання в основному використовується на ступенях, рідше на елементах огорожі. На ступенях вигравірувані візерунки з високою зернистістю додатково служать захистом від проковзування – шорстка поверхня надійно утримує стопу. При цьому такий дизайн одночасно робить конструкцію ошатною та унікальною.

Якщо мова йде не тільки про камені, то обробка лазером часто застосовується для створення авторських металевих обмежень. Більш глибокий рівень впливу дозволяє не просто наносити візерунок, а й вирізати елементи з листового металу.

Найчастіше для прикраси гранітних сходів використовують лазерне гравіювання на скляних панелях огорожі – цей матеріал легше піддається обробці і має набагато нижчу собівартість, зате створює потрібний рівень декоративності.